Сучасний спорт неможливо уявити без діяльності спортивних агентів, посередницькими послугами яких користуються як спортсмени, так і спортивні організації. Практично будь-який контракт, що укладається у професійному спорті, так чи інакше пов'язаний з діяльністю спортивних агентів.

Зазвичай предметом договору про надання агентських послуг в спорті є пошук для спортсмена найбільш вигідного роботодавця (спортивного клубу) чи підбір для спортивного клубу потрібного спортсмена, а також організація всіх процесів по оформленню трудового контракту між спортсменом і клубом за відповідну винагороду.

В різних видах спорту агентів називають по різному: менеджери або промоутери в боксі (це різні поняття в залежності від обсягу обов’язків та повноважень), футбольні посередники, агенти в хокеї, баскетболі, американському футболі, регбі…

Загалом агентська діяльність покликана на полегшення взаємини між учасниками ринку праці в спорті.

В якості винагороди за свою діяльність агенти зазвичай отримують від 3 до 10% від заработної плати спортсмена за контрактом або вартсті угоди, що укладені за сприяння агента.

Водночас, для належного представництва інтересів свого клієнта, агенту необхідно мати обсяг знань не лише в галузі певного виду спорту, але й досконало орієнтуватись в особливостях законодавства. А якщо агентська діяльність має міжнародний характер, то спортивному агентові необхідно ще й володіти досвідом в галузі міжнародного права.

При укладенні агентського договору слід враховувати, що значна кількість агентів є колишніми спортсменами, які з тих чи інших причин не володіють такими знаннями і функціонують переважно за рахунок особистих зв’язків, напрацьованих за період спортивної кар’єри. Тобто, з боку спортивних агентів не завжди приділяється належна увага юридичним аспектам в питаннях представництва і захисту інтересів своїх клієнтів.

Ми не раз мали справи з вирішенням конфліктних ситуацій, спровокованих недосконалістю агентських угод, відсутністю в них елементарних умов та неврахуванням аспектів національного та міжнародного законодавства при їх укладанні.

Якщо Ви укладаєте або маєте намір укласти договір із спортивним агентом, ми радимо Вам скористатися послугами адвоката, аби такий договір містив вигідні для Вас умови та сприяв саме Вашому фінансовому дабробуту та розвитку саме Вашої професійної кар'єри.

Спортсмен, який користується допомогою адвоката при укладанні договору зі спортивним агентом, фактично застрахує себе від можливих непорозумінь у відносинах з останнім, перекладаючи їх вирішення на адвоката. Те ж саме стосується і спортивних організацій: клубів, команд, федерацій…

Ми маємо позитивний досвід та знання в сфері агентських договорів і надамо Вам практичні рекомендації з цих питань.

® iskor.net

ПРАКТИКИ
Абонентське обслуговування
Правовий аналіз та консультація
Договір з агентом
Трансферний контракт в футболі
Трудові спори в галузі спорту
Допінгові порушення
Медіація
Супроводження спорів
Договірні відносини в спорті