Трансферний контракт в футболі - це договір між професійними футбольними клубами, що визначає порядок, терміни і умови переходу (трансферу) футболіста-професіонала з передаючого клубу до приймаючого клубу.

Істотними умовами трансферного контракту є наступні: умови трансферу (на правах оренди чи викуп прав), обов'язок передаючого клубу розірвати трудовий договір з футболістом в порядку переведення до іншого роботодавця, обов'язки приймаючого клубу укласти трудовий договір з футболістом і сплатити передаючому клубу трансферну суму за перехід футболіста.

Однак трансферна виплата не є обов'язковою умовою контракту, оскільки трансфер може також здійснюватися безоплатно або на умовах відстроченого платежу, наприклад, у випадку подальшого продовження оренди чи викупу прав на футболіста.

Внаслідок укладання трансферного контракту приймаючий клуб безумовно набуває федеративні права на футболіста, а також може набувати щодо нього і певний обсяг економічних прав.

Під федеративними правами розуміється право приймаючого клубу використовувати футболіста в офіційних змаганнях у складі власних команд після його реєстрації в національної асоціації в порядку, передбаченому регламентними нормами ФІФА. Економічні права на футболіста – це будь-яка матеріальна вигода, що виникає при умові подальшого переходу на постійних або тимчасових умовах федеративних прав на футболіста від одного клубу до іншого.

При цьому власником федеративних прав може бути лише один клуб, тоді як власників економічних прав на футболіста може бути декілька.

Звичайно, що відповідні умови переходу і фінансові розрахунки мають бути прописані в трансферному контракті чітко і зрозуміло, без "підводних каменів" та без необхідності додаткового тлумачення таких умов контракту.

Крім того, сучасна реальність (війна, Covid-19 тощо), потребує наявності в трансферному контракті чіткого та ефективного механізму запобігання впливу будь-яких форс-мажорних обставин, які можуть вплинути на здатність сторін належним чином виконати свої зобов’язання за трансферним контрактом у випадку застосування певних обмежень з боку органів влади. Це може стосуватись, наприклад: порядку повернення футболіста після закінчення строку оренди, порядку продовження чи дострокового припинення трансферного контракту у випадку відповідного припинення чи продовження термінів проведення національних чемпіонатів, порядку дій сторін у випадку хвороби футболіста на вірус тощо.

Ми маємо досвід складання трансферних контрактів, умови яких надійно захищають наших клієнтів від впливу будь-яких життєвих ситуацій, і надаємо повну юридичну підтримку нашим клієнтам при розгляді спорів щодо неналежного виконання умов трансферних контрактів.

® iskor.net

ПРАКТИКИ
Абонентське обслуговування
Правовий аналіз та консультація
Договір з агентом
Трансферний контракт в футболі
Трудові спори в галузі спорту
Допінгові порушення
Медіація
Супроводження спорів
Договірні відносини в спорті