У сфері спорту, як і в інших видах діяльності, нерідко виникають спори та конфлікти, які потребують вирішення та врегулювання за допомогою третьої сторони.

У тих випадках, коли спір вже виник, не варто намагатися залагодити його самостійно, адже непродумані дії можуть тільки погіршити становище. Комерційний характер спортивної галузі не дозволяє діяти в цій сфері без досвідченого консультанта.

Одним за шляхів вирішення спортивних спорів є судових захист. Враховуючи різноманіття напрямів спортивної діяльності, суб’єктів та змісту спортивних правовідносин, на даний час не існує універсальної процесуальної форми вирішення таких спорів.

Компетенція щодо вирішення спортивних спорів у певному виді спорту може встановлюватись міжнародними та національними спортивним організаціями. Так, наприклад, у сфері футболу, хокею, баскетболу, водному поло всі внутрішні конфлікти між суб’єктами цих видів спорту вирішуються за допомогою внутрішніх органів правосуддя, які створені в структурах відповідних національних спортивних федерацій.

При цьому, постановою від 27 березня 2019 р. Велика Палата Верховного Суду остаточно визнала виключну компетенцію таких органів спортивного правосуддя при національних спортивних організаціях розглядати спори з питань, які стосуються діяльності у сфері спорту (Справа № 826/4734/16).

Окрім дисциплінарних та квазі-арбітражних органів національних спортивних федерацій, спортивні спори можуть бути розглянуті Спортивним арбітражним судом (САС) при НОК України, за наявності відповідної третейської угоди, як судом першої або апеляційної інстанції.

За наявності відповідного третейського застереження спортивні спори можуть також вирішуватись у Спортивному арбітражному суді (Court of Arbitration for Sport, CAS) у швейцарській Лозані.

Ми маємо великий досвід захисту інтересів клієнтів та досконало володіємо юридичними засобами вирішення конфліктних ситуацій як у внутрішніх судових і спортивних інстанціях, так і в міжнародних, в тому числі в CAS, і надаємо повну юридичну підтримку нашим клієнтам при розгляді спорів цими судовими інстанціями.

® iskor.net

ПРАКТИКИ
Абонентське обслуговування
Правовий аналіз та консультація
Договір з агентом
Трансферний контракт в футболі
Трудові спори в галузі спорту
Допінгові порушення
Медіація
Супроводження спорів
Договірні відносини в спорті